Winners Coming Soon

Våra domare beslutar nu 2022 vinnare. Priser kommer att delas ut för ett antal kategorier, bland annat Bästa Film, vilket kommer att forstätta att representera Online på Filmapalooza och tävla om Bästa 48HFP Filmen 2022.


Bestämda faktorer

    These were announced via an email to the team leaders.

Visningsgrupper

Grupp A

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • Fusion Bárbara Rosa
  • Hill Bros Home Videos TJ Hill
  • I Ain't No Scare Productions Jessica Arrendale
  • NIcalex Alexa Wint
  • Oryn Moon Productions Emily Gulley
  • SERENE anchor productions Zuzana Gedeon
  • The Six Finger Squad Erika Svensson
  • WEITWINKEL 斎藤 喜之助
  • Whisky Soda Productions Ender Waters
  • Year of the Phoenix Craig Bass

Grupp B

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • Black Net George Annang
  • Fireweed Intl. Brandon Murak
  • Gummy Bear Ninjas Trent Duncan
  • Koning Pudding Danny Zwols
  • Red Twit Entertainment / Wild Canvas Media Trent Baker
  • SHRUG Productions Erica Rowe
  • Texas Filmmakers Armando Martinez
  • White Midnight Dr. Scott Brosius
  • yeshflicks vishal sadineni

Grupp C

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • Clay Lacey Media Clay Lacey
  • Good Gravy Productions Chelsea Cullen
  • Hot Brick Steven Schloss
  • MIG Supreme Jonathan Degueldre
  • Nearsighted Productions John Eastep
  • Pizza Sutra Jennell Jenney
  • Reel Bravo Michael Huante
  • Roarpark Fatma Racha SHEHADEH
  • Twin Sun Pictures Chase Stine

Grupp D

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • Blind Bandit Media Zak Bandit
  • Chameleon Film Studios Matthew Smaldone
  • Dynamosaurus Lucas Jackson
  • Gaff Tape and a Prayer - South Christopher Kozak
  • Negative Phil Anderson Rush
  • ShitHouse Productions Ben Johnson
  • Southern Sons JP Lampi
  • TBD Productions Dustin Cehaich
  • The Ninjalbatrosses Szymon Clivaz

Grupp E

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • BeNspired Film Productions Benjamin Brown
  • Film Logic Studios Zachary Colton
  • Ghostwright Media Matthew Judd
  • Hidden Lion Abby Burris
  • N.E.P. 鍋島 雅郎
  • Syndicate Matthew Haas
  • Tarumi Eiga Gekidan Masaru Yasokawa
  • THNV-Media Tobias Haccou
  • Tiny Explosions Patrick Boberg

Grupp F

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • Barkada DMV Francis Abbey
  • Big Fridge Productions Conor Norrington
  • Cineslinger Cory Maffucci
  • Empower Video Production Nuk Suwanchote
  • Fortified Films Devan Brady
  • Frameless Amoona Abdelwahab
  • Golightly Productions Justin Golightly
  • Metaframe Charles Johnson
  • Studio 88 Sam Sorenson

Grupp G

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • All On Deck Films Joren Reyes
  • Behind The Curtain Media Michelle Fritz
  • Footlight Studios Vanessa Silva
  • Hot Set Productions Jenny Urice
  • Joint Apartment Vincent Archuleta
  • MaddRenegades Kwabena Danso
  • Maple Heart David Overmars
  • Shady Acres Taylor Martin
  • Triples is best Matt Tribble

Grupp H

I alfabetisk ordning, inte i vilken order de visas

  • Darion D'Anjou Productions Darion D'Anjou
  • Extra Rad Maximillian Newhan
  • Familia Asesina Kees Meeuwsen Galindo
  • Film Vandals Kyle Boynton
  • Gold Team Tommy Heffernan
  • Io Films Kevin Hejna
  • NKZ Films N. King Zed
  • Rad•ish Productions Graham Barbour
  • Strong Sevens Spencer Knott

Viktigt Meddelande: Copycat DisclaimerPrivacy Policy

Copyright © 2001-2023 48 Hour Film Project, Inc. All Rights Reserved